Для української армії урочисто відкрито школу самохідної артилерії

09.01.2022 0 Редакция NS.Writer

Для Збройних Сил України (ЗСУ) урочисто відкрили школу самохідної артилерії, пише АрміяInform.

2С3 «Акація» 93 ОМБр. Грудень 2020. Фото: ЗСУ

Вона увійшла до складу навчального артилерійського полку 184-го Навчального центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Тимчасовий виконувач обов’язків командира 356-го навчального артилерійського полку підполковник Роман Забава розповів, що школа готуватиме штатні розрахунки самохідних гармат 122-мм 2С1 «Гвоздика», 152-мм 2С3 «Акація», 152-мм 2С5 «Гіацинт-С», 203-мм 2С7 «Піон» та 152-мм 2С19 МСТА-С.

— Одночасно тут може навчатися близько сотні військовослужбовців. Після її закінчення вони отримають сертифікат 1-го кваліфікаційного рівня, який, зокрема, може вплинути на підвищення їхнього грошового забезпечення, — підкреслив підполковник Роман Забава.

Школу самохідної артилерії очолив підполковник Євген Кравченко, який розповів деталі навчання , зокрема фахівців-артилеристів готуватимуть один місяць. Більша частина часу, а це майже 70 %, буде виділена на практичну підготовку.

— Перші 9 діб триватиме індивідуальна підготовка за напрямками: командир гармати, навідник, номер обслуги та механік-водій. Після цього почнеться колективна підготовка у складі зведених або штатних розрахунків. Вінцем курсу підготовки стануть виконання завдань з бойовою стрільбою штатним артилерійським пострілом, — розповів начальник школи підполковник Євген Кравченко.

Робота САУ 2С3 «Акація» 14 оМБр Фото: Міністерство оборони України

З нагоди відкриття школи самохідної артилерії на території навчального артилерійського полку відбувся урочистий мітинг.

— Ця школа самохідної артилерії — єдина у Збройних Силах України. Вона дуже потрібна з огляду на те, що йде неоголошена війна на сході країни. І ці навички та знання, здобуті у школі, вкрай необхідні сьогодні на передовій. Тож вітаю і колектив полку, і школи самохідної артилерії та бажаю успіхів у навчанні фахівців-артилеристів, — зазначив з нагоди відкриття школи самохідної артилерії начальник штабу — заступник начальника 184-го Навчального центру полковник Юрій Тищенко.

Вже в середині січня до новоствореної школи самохідної артилерії 184-го Навчального центру прибуде перша партія фахівців для опанування артилерійськими премудрощами та вдосконалення своїх навичок.

Це вже четверта школа, створена в навчальному артилерійському полку для підготовки кваліфікованих кадрів для потреб артилерійських підрозділів.

Тут уже успішно працюють школа протитанкової артилерії, мінометна школа та школа самохідної артилерії. А в перспективі на наступний рік відкриють і школу реактивної артилерії.


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: