Дивізіону ВМС передадуть дослідний «Нептун» для навчання

22.03.2021 0 Редакция NS.Writer

Дослідний ракетний комплекс РК-360МЦ «Нептун» передадуть для навчання ракетного дивізіону ВМС ЗС України.

| Newssky.com.ua

Як пише mil.in.ua, про це сказав Міністр оборони Андрій Таран.

Дослідні компоненти українського берегового мобільного ракетного комплексу передадуть протягом березня 2021 року.

Як ми вже повідомляли, у Військово-Морських Силах Збройних Сил України вже сформований відповідний підрозділ.

— Це дійсно історична подія, адже завдяки спільній цілеспрямованій роботі оборонного відомства з підприємствами оборонно-промислового комплексу у найкоротші строки захист українського узбережжя набуває нових спроможностей. «Нептун» — це озброєння нового покоління для нас, нове слово в розвитку військової берегової оборони України. Наявність у складі Військово-Морських Сил РК-360МЦ збільшить стримуючий потенціал та підвищить вплив на обстановку в Азово-Чорноморському регіоні, — заявив Андрій Таран.

Діючі складові частини комплексу 360МЦ уже придатні до виконання бойових завдань у складі Військово-Морських Сил Збройних Сил України тому навчання на них наблизить термін набуття бойових спроможностей підрозділом.

Комплекс включає рухомий командний пункт, уніфіковану самохідну пускову установку, транспортно-заряджаючу машину, транспортну машину, комплект наземного обладнання, габаритно-масові макети крилатих ракет тощо.

Андрій Таран зазначив, що ці перші дослідні зразки дозволять розпочати практичну підготовку розрахунків «Нептуна», які в подальшому нестимуть бойові чергування та обслуговуватимуть серійний ракетний комплекс 360МЦ у складі бойових військових частин.

Передача ж першого дивізіону ракетних комплексів до ВМС ЗС України запланована на кінець 2021 року.

Майбутні оператори берегового ракетного комплексу «Нептун» вже проходять навчання по роботі з автоматизованою системою ситуаційної обізнаності.

Офіцери 406-ої окремої артилерійської бригади, зараховані до новоствореного берегового ракетного дивізіону вивчали програмне забезпечення комплексу РК-360МЦ «Нептун».

Мова йде про систему забезпечення ситуаційної обізнаності «Дельта». Це софт, який було розроблено волонтерами «Аеророзвідки» для потреб ЗСУ. Згодом система була інтегрована з «Нептуном».


Поделиться статьей:

Подписаться на новости:
В тему: