Чорне море стане пасткою для кораблів РФ

08.07.2020 0 Редакция NS.Writer

Після анексії Криму в 2014 році в України лишився лише великий фрегат «Гетьман Сагайдачний», а також кілька менших суден. Тому Київ запустив програму переозброєння, будуючи бойові судна кількох класів.

| Newssky.com.ua

Як пише sprotyv.info, якщо РФ наважиться на нову агресію проти України, Москві варто боятися зовсім не нових українських кораблів, а якраз навпаки — протикорабельних ракет, пише УНІАН з посиланням на Forbes.

Наразі українські ВМС закуповують не менше трьох типів нових бойових суден. Один з них — артилерійські катери «Гюрза-М» місцевого виробництва. Київ планує збудувати 20 таких суден, кожен з яких озброєний 30-міліметровою гарматою. Станом на 2020 рік ВМС України отримали лише 7 машин. Два судна провели два роки в російському полоні після атаки Росії в Керченській протоці, яка відбулася в листопаді 2018-го.

Тим часом, Вашингтон передав Києву в рамках пакету допомоги на 1,5 мільярдів доларів два патрульних катера класу Island з 25-міліметровими гарматами, а також бойові катери Mark VI.

В червні Пентагон оголосив про можливість продажу 16 додаткових катерів Mark VI за 600 мільйонів доларів. Київ і Вашингтон також ведуть переговори про передачу ще трьох катерів класу Island. Коли всі судна будуть нарешті на озброєнні, ВМС України будуть мати в розпорядженні один фрегат і кілька десятків сучасних патрульних човнів.

Але навіть такі розширені сили не зможуть змагатися з Чорноморським флотом РФ, який складається з крейсера, ескадреного міноносця, п’яти фрегатів, субмарин і двох десятків патрульних човнів. Це не враховуючи все потенційне підкріплення, яке російські ВМС можуть відправити через Босфорську протоку.

В реальності ніхто не очікує, що український флот буде напряму вступати в бій проти російського в умовах відкритої війни. Кораблі Києва не для цього призначені. Всі ці патрульні катери виконують роль мобільних вузлів у системі контролю морського простору, яка також включає берегові спостережні пункти, наземні радари й невеликі безпілотники. Іншими словами, катери — це частина «сенсорної мережі». І ця мережа зможе забезпечувати даними сили мобільних протикорабельних систем.

Росія повинна боятися саме цих ракет, а не човнів. Зрештою, ракетам байдуже, звідки їх запускають. Якщо для України дешевше й легше запускати їх з берега, ніж будувати цілий флот уразливих перед ракетами фрегатів, то чому б Києву й справді не відмовитись від дорогої схеми кораблебудування на користь купівлі дешевих вантажівок, озброєних дешевшими системами крилатих ракет?

Українське конструкторське бюро «Луч» розробляє ракети Р-360 «Нептун» й потрібне для них обладнання. Тестові запуски почалися в 2019 році. В червні відбувся черговий етап випробувань.

В Українському уряді пояснили, що «Нептун» розроблений для того, щоб знищувати крейсери, ескадрені міноносці, фрегати, корвети, десантні, великі десантні кораблі, здатні нести на борту бронетехніку, а також транспорті судна.

Крім того, «Нептун» можуть застосовувати проти радіо-цілей у складних і простих метеорологічних умовах, а також за наявності активного ворожого вогню й під дією заходів електронної боротьби.

Радіус дії ракет сягає 280 кілометрів. З їхньою допомогою Україна може тримати під прицілом половину Чорноморського флоту РФ.

Якщо вона розгорне достатню кількість систем «Нептун», Чорне море може стати пасткою для російських кораблів, з якої не можливо втекти.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше в рамках випробувань «Нептуна» було виконано залпові пуски двох крилатих ракет по двом різним морським цілям.