Чому жорсткі, крихітні тихоходи можуть стати 1-ми міжзоряними мандрівниками

09.11.2017 0 Редакция Steelgrey

Люди готуються до відправки життя за межі нашої Сонячної системи в космос, повідомляє livescience.

Вигляд на Чумацький Шлях. © ESO/Babak Tafreshi

 

Але перші життєві форми, які вирушать у цю подорож, будуть не людьми і навіть не створіннями, яких знають більшість людей. Замість цього вчені планують відправити крихітних, пухких, «смішних» тихоходок або водяних ведмедів, або тардіградів, в першу живу поїздку повз хмари Оорта (пояс крижаних уламків навколо нашої сонячної системи) і у міжзоряний космос.

Чому тардігради? Добре, якщо ви чули що-небудь про цих восьминогих, що живуть у багнюці «ведмедицях» раніше, ймовірно, тому, що вони непохитно стійкі до руйнівних дій всесвіту — спустошливим як для інопланетних, так і наших земних світів. Кип’ятіння не вбиває їх. Ні екстремальний тиск, ні сильний холод. Дослідження, опубліковане 14 липня в журналі Scientific Reports, говорить про те, що навіть астероїди, що руйнують Землю, близькі вибухи наднових і потужні міжзоряні сплески гамма-випромінювання не зможуть знищити цих маленьких «шельм».

Витривалість, поряд з їх невеликими розмірами, що досягають усього близько міліметра (0,04 дюйма) в довжину, робить їх ідеальними кандидатами, щоб зробити перший круїз за межі сонячної системи. Ці «поросята моху», як їх іноді з обожнюванням називають вчені, приєднуються до C. elegans, класу вільноноживучої нематоди, як фіналістів для серфінгу на лазерних променях з релятивістськими швидкостями (або такими, які наближаються до швидкості світла), на борту космічного корабля, з розмірами вафельної пластини, до далекого краю сонячної системи, повідомляє Space.com. Поїздка в космос на «гнаних» лазером пластинах була підтверджена програмою NASA Starlight, метою якої є використання фотонів для «підштовхування» крихітних об’єктів на екстремальних ділянках швидкості світла до сусідніх зірок.

Тихоходи у космосі? ©Dotted Yeti/Shutterstock

 

У тихоходів є особлива сила, яка робить їх особливо корисними для позасонячних експериментів: вони супер-дегідратори і супер-морозильники. При екстремальному зневодненні і холоді вони стискаються в маленькі кульки, щоб перечекати травму. Коли умови покращуються, вони регідратують (або розплавляють свої внутрішні рідини) і продовжують жити, як ніби нічого не сталось. Це означає, пишуть автори проекту на своєму веб-сайті, що міжзоряні тихоходки можуть періодично вибувати з ладу, зберігатися і прокидатися в різних умовах, для спостереження за їх поведінкою.

C. elegans, тим часом, дають хороших кандидатів на поїздку, тому що у вчених вже є величезна кількість даних по їх генетиці і поведінці. Трохи менше 1000 клітин в їх тілах, вони досить прості у вивченні; і, незважаючи на їх невеликі розміри, вони можуть спостерігати за своїм середовищем, вчитися у нього і коригувати свої дії в результаті. Крім того, як і тихоходки, вони можуть бути заморожені і відроджені.

Водяна ведмедица. ©Вікіпедія

 

Також, сприяє те, що обидва види знаходяться в самому низу масштабної шкали тварин. C. elegans є мікроскопічними, а тардігради тільки злегка видимі неозброєним оком. Цього достатньо, щоб упакувати деяких з них на мініатюрні космічні кораблі для першої подорожі земного життя до зірок.

Хоча плани як і раніше актуальні, російський філантроп і фінансист програми «Breakthrough Starshot» Юрій Мілнер сказав, що перша міжзоряна поїздка може відбутися через 20-25 років, і одна із запропонованих цілей — наша найближча зоряна система «Альфа Центавра».

Пересування C. elegans. © Вікіпедія


Поделиться статьей:

Подписаться на новости:
В тему: