Чому нам ще доведеться знайти позаземне життя

27.02.2018 0 Редакция Steelgrey

Хіба ми одні у Всесвіті? Небагато питаннь настільки захоплює суспільну уяву. Але ми досі знаємо тільки один зразок життя — той, який існує тут на Землі, повідомляє sciencedaily.

«Життя на землі»


 

Хоча є багато реальних, придатних для життя місць розташування, «придатний для життя» — це не те ж саме, що «населений», говорить професор Університету штату Арізона і видатний космолог Пол Девіс. Оскільки ніхто не знає, як «не-життя» трансформувалася «у життя» на Землі, неможливо оцінити ймовірність її появи в іншому місці у Всесвіті.

Девіс представив свої висновки 16 лютого на щорічних зборах Американської асоціації сприяння розвитку науки в Остіні, штат Техас.

«Протягом моєї кар’єри думка змінилася — від походження життя, що є дивною випадковістю, унікальною у всесвіті («майже диво», за словами Френсіса Кріка), до віри в те, що всесвіт рясніє життям («космічний імператив» за словами Крістіана де Дуве ), — сказав Девіс. «Як ми можемо вирішити це питання? Протягом декількох десятиліть астрономи охоплюють небо радіотелескопами, сподіваючись натрапити на повідомлення від ІП (інопланетянин — персонаж однойменного фільму Стівена Спілберга та твору Вільяма Концвінкла). Досі вони були зустрінуті «моторошної тишею».

«Галактика Андромеди і Чумацький Шлях. Зіткнення «


 

«Тим часом, астробіологи розглянули, як сигнатури мікробного життя можуть бути виявлиними у сонячній системі або в атмосферах позасонячних планет», — додав Девіс. «Якщо життя дійсно легко утворюється в земних умовах, воно повинно було початися багато разів тут, на Землі, тому ми повинні шукати «тіньову біосферу» життя, але не так, як ми її знаємо, під самим нашим носом».

Девіс — космолог, фізик-теоретик, астробіолог і автор бестселерів. Його остання книга «The Eerie Silence» (Моторошна Тиша) — це торжество і критика пошукової космічної компанії.

Парк Юта, Чумацький Шлях


 

Девіс є членом Комітету «Проривного Прослуховування» і раніше очолював Цільову групу SETI Post-Detection Task group Міжнародної Академії Космонавтики. Він був першою людиною, хто відстоював ідею про те, що життя на Землі, можливо, виникло на Марсі і потрапило сюди в результаті імпульсного викиду. Девіс є директором Центру Beyond в ASU, який досліджує, як почалося життя з точки зору організації інформації в складних мережах — програмного забезпечення життя. Його майбутня книга «Демон в машині» — це проникливий погляд на силу інформації для пояснення фізики живої матерії.

Девіс детально розповів про свої дослідження в презентації «Пошук життя за межами Землі» в рамках наукової сесії «Чи є майбутнє для людства в космосі?» 17 лютого.

Десь у Всесвіті


Всі фото ©pixabay


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: