Чеський віцепрем’єр передумав їхати до Москви, щоб обговорити «Спутник V»

17.04.2021 0 Редакция NS.Writer

Віцепрем’єр Чехії Ян Гамачек скасував свій візит до Москви, під час якого мав домовлятися про російську вакцину від коронавірусу «Спутник V».

| Newssky.com.ua

Як пише pravda.com.ua, про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Ceske Noviny.

Скасування візиту пояснюється необхідністю брати участь у засіданні уряду в понеділок.

«Щодо моєї запланованої поїздки до Москви — вчора ми домовились з прем’єр-міністром про те, що мені необхідно взяти участь у засіданні уряду в понеділок», — повідомив Гамачек сьогодні у Twitter.

У Москві Гамачек хотів домовитись про можливі поставки російської вакцини «Спутник V» після її затвердження Європейським агентством з лікарських засобів.

Останніми днями прем’єр Андрей Бабіш неодноразово заявляв, що не згоден з поїздкою. Він порадив Гамачеку не їхати до Москви, бо зараз не час для цього.

«Вакцини — не порядок денний пана Гамачека, і час не ідеальний», — сказав Бабіш в інтерв’ю в четвер. За його словами, Чехія може отримати майже 300 000 доз російської вакцини майже відразу, але чекає на затвердження ЄС.

Чеські ЗМІ вважають, що скасування поїздки може бути викликане двома причинами. По-перше, нинішнью напруженою зовнішньополітичною ситуацією в світі. По-друге, наміром опозиційних партій висловити недовіру коаліційному уряду Бабіша, в який входять представники центристського руху ANO, очолюваного Бабішем, і соціал-демократи, лідером яких є Гамачек.


Поделиться статьей:

Подписаться на новости:
В тему: