Чехія завершила проєкт для подолання залежності від поставок нафти з Росії
15.01.2025Чехія зміцнила свою енергетичну безпеку, завершивши проєкт із подолання залежності країни від поставок російської нафти, заявив уряд, пише radiosvoboda.org.

Президент Чехії Петр Павел
«Це вирішальний момент для Чеської Республіки, тому що Росія більше не може шантажувати нас (поставками енергоносіїв)», — сказав прем’єр-міністр країни Петро Фіала.
Прага інвестувала понад 1,5 мільярда чеських крон (61 мільйон доларів), щоб подвоїти потужність італійського трубопроводу TAL, який пролягає з Італії до Німеччини, до 8 мільйонів метричних тонн на рік. Така кількість імпортованої нафти повністю покриє потреби країни.
Державна компанія MERO заявила, що у найближчі місяці у співпраці з консорціумом TAL завершить експлуатаційні випробування та сертифікацію нової системи. У компанії очікують, що Чехія буде відрізана від російської нафти і повністю забезпечена нафтою по західному маршруту через нафтопроводи IKL і TAL до середини цього року.
Міністр фінансів Збинек Станжура також заявив, що нафтопереробник Orlen Unipetrol не планує більше імпортувати російську нафту, починаючи з другої половини року.
Чехія, Словаччина та Угорщина — єдині країни-члени Європейського Союзу, які все ще отримують нафту з Росії. Інші 24 країни ЄС припинили купувати російську нафту в рамках санкцій ЄС після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в 2022 році.
Чехія також вже припинила імпорт російського газу.
У жовтні минулого року базований у Болгарії Центр вивчення демократії заявляв, що Чехія витратила понад 7 мільярдів євро на російську нафту та газ — це більш ніж уп’ятеро перевищує суму 1,29 мільярда євро, яку вона надала Україні як військову допомогу.
Читайте також на Newssky «Норвегія виділила 700 млн норвезьких крон на безпілотники для України» і дивіться на YouTube-каналі «Нудний Пенс».
Щоб завжди бути в курсі подій, підписуйтесь на ТГ-канал Newssky. Також рекомендуємо актуальні дискусії друзів України в Північній Америці на YouTube-каналі Rashkin Report.