Безпілотник MQ-25 уперше дозаправив бойовий літак

12.06.2021 0 Редакция NS.Writer

Безпілотник MQ-25 успішно провів першу в історії операцію по заправці між пілотованим літаком-приймачем та безпілотним танкером.

| Newssky.com.ua

Як пише mil.in.ua, про це повідомляє Navy Recognition.

Цей успішний політ продемонстрував, що БПЛА MQ-25 Stingray може виконати свою місію танкера, використовуючи стандартний для ВМФ США метод повітряного заправлення «шланг-конус».

Під час польоту літак-приймач F/A-18 Super Hornet наблизився до безпілотника MQ-25 T1, що створений компанією Boeing, пілот провів оцінку, оглянув стан літального апарату, а потім провів стикування з безпілотним літаком. Після чого, прототип T1 успішно здійснив передачу палива зі свого борту на літак F/A-18.

«Тестовий політ забезпечить важливими даними про взаємодію пілотованих і безпілотних повітряних суден. Команда розробників проаналізує ці дані, щоб визначити, чи потрібні будь-які коригування, та внести оновлення програмного забезпечення, не впливаючи на графік тестування програми», — йдеться у повідомленні.

Випробування за допомогою Т1 триватимуть протягом найближчих кількох місяців, включаючи розширення польотних завдань, випробування двигуна та демонстрації здатності базуватися на борту авіаносця пізніше цього року.

MQ-25A Stingray стане першим у світі оперативним безпілотним літаком, що забезпечить критичне повітряне заправлення, розвідку та спостереже, що значно розширює глобальне охоплення, експлуатаційну гнучкість та летальність повітряного авіакрила та авааносних груп.

Програма MQ-25 Stingray працює над розробкою безпілотного літака, який може застосовуватися з авіаносців для проведення дозаправки пілотованої палубної авіації ВМФ США та забезпечення певних можливостей розвідки та спостереження як другорядної задачі.

Американський авіабудівний концерн Boeing виграв тендер на розробку палубного безпілотника MQ-25A в 2018 році. Компанія отримала контракт ВМФ США на розробку, виробництво і проведення випробувань прототипів літальних апаратів.

| Newssky.com.ua

БПЛА-танкер MQ-25 Stingray. Зображення: Boeing

Безпілотник буде використовуватися для дозаправки в повітрі пілотованих палубних літаків. Згідно з проектом, MQ-25A зможе перевозити до 6,8 тонни палива на відстань до 926 кілометрів. Для дозаправки літаків буде використовуватися підвісний контейнер з системою «шланг-конус».

Програма передбачає прийнятя палубного безпілотника Stingray на озброєння ВМФ США в 2024 році. Набуття початкової експлуатаційної спроможності заплановано на 2025 фінансовий рік.

У березні, цього року, Boeing і Naval Air Systems Command провели етап льотних випробувань прототипу MQ-25A T1 — перспективного палубного безпілотного літального апарату. Під час випробувань БПЛА провів у повітрі більше шести годин, а також піднявся на висоту 9,1 тисяч метрів.


Поделиться статьей:

Подписаться на новости:
В тему: