Aspichi «розриває» VR-ринок лінійкою продуктів у різних сферах. Що створили українці
09.11.2023 0 By Writer.NSУкраїнський VR-стартап Aspichi почав працювати у військовому напрямі. На етапі пілоту розробляє два проєкти: симулятор стрільби з різних типів зброї та технології віртуальної телепортації для саперів. Крім цього, створили віртуального асистента психолога та працює над збереженням культурної спадщини, пише dev.ua.
Aspichi
Заснований Віктором Самойленком і Максом Гончаруком. Має офіси в Україні (Київ) і США.
У березні 2023 року стартап підняв $500 000 від фонду SMRK, співвласником якого є CEO MacPaw Олександр Косован.
Технологія аудіовізуальної телепортації
Продукт стартапу — базова технологія аудіовізуальної телепортації. Тобто стрим із камери з 360° огляду. Одна людина надіває камеру на голову, і відео передається в режимі реального часу іншій людині, яка споглядає все у шоломі. Камера знімає від першої особи, тому відбувається наче телепортація.
Ексклюзивність Aspichi у тому, що вони працюють над відео з оглядом на 360 градусів. Усе відбувається в реальному часі. І людина, яка надіває VR-шолом, «опиняється» на місці того, хто носить на собі камеру. Також Aspichi роблять і записи цих відео. Але тут зображення кардинально відрізняється від інших технологій, де розробляється графіка за аналогією до комп’ютерної гри. Aspichi використовує реальні відео, пише DOU.
Створення метасвіту українських музеїв
Від фільмування деокупованих міст з’явилося ще одне розгалуження роботи — збереження культурної спадщини. Команда почала знімати українські музеї та виставки, створювати метасвіти з ними. Наприклад, відзняли виставку «Ти як?» за запитом Олени Зеленської.
Aspichi вже відзняли в такому форматі Музей Сковороди, будівлі Києва стилю модерн під музичний супровід. Наразі стартап знімає імерсійні музичні кліпи українських виконавців. Також команда веде перемовини щодо фільмування Музею Марії Примаченко.
Віртуальний асистент психолога
Aspichi розробили віртуального асистента психолога. Це імерсійні відео з вправами, які можна переглянути у VR-шоломі. Огляд у 360 градусів та аудіосупровід дає відчуття присутності на сеансі.
Усі вправи розробляє команда психологів Aspichi, відповідно до запитів клінік, які підтримує компанія. Наразі таких закладів 12, і в них є близько 300 пацієнтів щодня, які використовують цю програму.
VR для військових потреб
У військовому напрямі компанія розробляє кілька проєктів. Перший із них, який зараз пілотують, — симулятор стрільби з різних типів зброї. Його готують у співпраці з Національною академією сухопутних військ та Українським фондом стартапів. Сьогодні в розробці Aspichi два симулятори — РПГ і кулемет Browning М2.
Ще одне важливе питання у контексті війни — розмінування. Повністю замінити технологіями фахівців не вийде. Але можна полегшити їхню роботу завдяки технології віртуальної телепортації.
Сапер надягає камеру на каску та має зв’язок з іншим фахівцем з безпечного місця, який консультує у режимі реального часу. Це дає наче додаткову пару очей — огляд із різних сторін. У таких обставинах розмінувальник більш впевнено почувається, а також може фіксувати свій досвід на відео, щоб за ним потім навчалися інші сапери.
І симулятор стрільби, і технологія розмінування на етапі пілоту.
Читайте також на Newssky «ДТЕК Ахметова відсудив у Росії $267 мільйонів за захоплені активи в Криму» і дивіться на YouTube-каналі «Нудний Пенс».
Щоб завжди бути в курсі подій, підписуйтесь на ТГ-канал Newssky. Також рекомендуємо актуальні дискусії друзів України в Північній Америці на YouTube-каналі Rashkin Report.