8 ролей для батьків, якщо вони хочуть, щоб їхні діти були успішними: дослідження Гарварду
05.09.2020Професор Гарварду Рональд Фергюсон є автором книги «Формула: розкриття секретів виховання дуже успішних дітей». Після того, як він був зачарований тим, що батьки зробили для формування його найталановитіших учнів, він провів дослідження і визначив, що існує вісім батьківських ролей, які складають формулу головного виховання. За його словами, дуже важливо бути «партнером в ранньому навчанні», що допомагає дітям захоплюватися збором нової інформації і досягненням успіху.
Виявлення закономірностей, тенденцій і формул полегшує нашу роботу (і життя). Але важко повірити, що хто-небудь відкриє формулу для найважчої роботи: виховання суперуспішних дітей, повідомляє businessinsider.
Професор Гарвардського університету Рональд Фергюсон, автор книги «Формула: розкриття секретів виховання дуже успішних дітей», недавно сказав Harvard Gazette, що він зробив саме це.
Фергюсон був зачарований тим, що батьки зробили для формування його талановитих учнів. Тому він і співавтор Татша Робертсон всебічно вивчили, як різні стилі виховання впливають на успіх дітей. “Піддослідні” включали наймолодшого виборного чиновника штату в країні і мати генеральних директорів YouTube і генетичної компанії 23andMe.
Що вийшло?
Вісім батьківських ролей, які, за словами Фергюсона, складають формулу майстерного виховання. «Це було схоже на прихований зразок, який поступово розкрився – набір широко визнаних, добре вивчених якостей, які є основними засадами успіху».
Добре зіграйте ці вісім ролей, і ви станете найкращим вихователем.
Корисна їжа у Києві та Україні — замовляйте фрукти додому – на сайті / на сайте
|
1. «Партнер у ранньому навчанні»
У цій ролі батьки змушують своїх дітей цікавитися навчанням у ранньому віці, ще до того, як він піде в школу. Фергюсон називає партнера по ранньому навчанню найважливішою роллю з восьми. Найуспішніші діти можуть читати прості слова в дитячому садку і випробувати те, що Фергюсон називає «ефектом раннього випередження», коли дитина позитивно реагує на хвилювання вчителя, що вони вже вміють читати.
2. «Бортінженер»
Це батько, який стежить за навколишнім середовищем зростання дитини, стежить за тим, щоб він отримав те, що йому потрібно, і втручається, коли це не так.
Це не те ж саме, що бути батьком-пілотом-гелікоптеру, який, за словами Фергюсона, «настільки залучений в життя своїх дітей, що навпаки, не створює для них простору для розвитку незалежних відносин, навчання тому, як вести переговори для себе або визначати свої власні інтереси». Ми з дружиною почали грати цю роль, коли зіткнулися з учителем, яка не ставився справедливо до нашої доньки, дописує автор.
3. “Фіксатор”
У цій ролі батько не втрачає жодної ключової можливості для покращення своєї дитини – і вони не дозволяють дефіциту ресурсів сповільнювати їх.
Як говорить Фергюсон, “Батьки можуть жити в злиднях, але якщо вони бачать можливість, яку вважають важливою для успіху своєї дитини в школі чи житті, вони пройдуть крізь стіни, щоб її отримати”.
4. “Відкривач”
Батьки-відкривачі допомагають своїй дитині пізнавати світ, відвідуючи музеї, бібліотеки, експозиції тощо – все, щоб розширити її світогляд. Знову ж таки, це трапляється навіть при нестачі ресурсів; Батьки-розкривачі проявляють творчі здібності до того, як влаштувати такі виходи. “Моя дружина і я приділили цьому додаткову увагу, оскільки ми любимо переживання, а не речі”, – говорить автор огляду.
5. “Філософ”
Фергюсон каже, що це друга найважливіша роль, оскільки вона допомагає дітям знаходити мету. Тут батьки задають глибокі життєві запитання та відповідають на них, ніколи не дозволяючи недооцінки здатності дитини розуміти життя і розуміти сенс. Я був здивований, як рано моя донька зрозуміла ці великі ідеї.
6. “Модель”
Це класичне рольове моделювання. Батьки, які добре роблять це, чітко усвідомлюють, які цінності для них важливі, і наполегливо працюють, щоб передати ці цінності своїм дітям, які потім прагнуть наслідувати їх. Ми з дружиною намагаємось жити у відповідності до своїх основних цінностей щодня – але це не означає, що це легко, або що ми завжди досягаємо успіху.
7. “Переговорник”
Ця роль вчить дитину бути поважним, відстоюючи себе і те, у що вона вірить (особливо перед особами, що мають владу та авторитет).
8. “GPS навігаційний голос”
Фергюсон описав це як: “Голос батьків у голові дитини після того, як дитина пішла з дому, навчаючи молодого дорослого через нові життєві ситуації”. Я можу лише сподіватися, що GPS нашої дочки ніколи не говорить “перерахунок”, враховуючи роботу, яку ми зробили, щоб спробувати тримати її в курсі.
Обнадійливо, Гарвардський дослідник сказав, що найважливішою якістю для батьків, коли вони носять ці різні капелюхи, є просто рішучість бути чудовим батьком. Він називає цю мотивацію “опіком” і каже, що це часто виникає в історіях батьків:
Це може бути щось, що пішло не так у їхньому дитинстві, чого вони не хотіли повторювати для власних дітей. Це може бути сімейною спадщиною досконалості в якійсь галузі, яку вони відчували відповідальністю передати своїм нащадкам. Або якесь зобов’язання щодо того, що сім’я мала, наприклад, громадянські права, які вони бажали, щоб їхні діти шанували. Але кожен із цих батьків мав уявлення про те, якою людиною вони хотіли б стати своїх дітей. Це бачення, разом із опіком, керувало та надихало їх батьківство.
Тож яким би не був ваш «опік», використовуйте його, щоб добре зіграти ці вісім ролей. Жодна з ролей не завжди є легкою, але всі вони важливі для того, щоб дати дитині всі шанси на успіх.
Один из очень выдающихся людей своего времени, Архимед, произнес: “Дайте мне точку опоры и я переверну весь мир”. Все ваши заметки, на моё мнение, имеют ценность ради современных людей не меньше, чем вышеназванный “рычаг” сего великого человека.
Есть мнение что Архимед не говорил ничего подобного!
А дальше по вашему тексту ничего не понятно ,кто для кого и зачем имеет ценности!
Поработайте со стилистикой!
Родители играют ключевую роль в развитии своих детей, и советы Гарвардского исследования прекрасно показывают, как важно проявлять заботу и внимание. Для достижения успеха ребёнку нужна всесторонняя поддержка, особенно если он сталкивается с речевыми трудностями. В таких случаях полезно обратить внимание на методики, которые включает коррекция алалии, позволяющие улучшить навыки общения. Подобные ресурсы помогут родителям выбрать подходящие упражнения для гармоничного развития и уверенности их ребёнка.