Єврокомісія надасть Україні макрофінансову допомогу на €9 млрд

19.05.2022 0 Редакция NS.Writer

Європейська комісія запропонувала Україні нову макрофінансову допомогу до €9 млрд у 2022 році. Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. В ЄК також ініціюють створення «платформи реконструкції» України, пише forbes.ua.

— Кошти будуть виділені на короткострокову перспективу для «наявних потреб, щоб підтримати уряд, державний бюджет».

— Єврокомісія також запропонувала створення «платформи реконструкції» України. Платформа, яку очолять Україна та Єврокомісія, об’єднає держави — члени ЄС, міжнародних донорів, фінансові установи й інших партнерів, сказала президентка ЄК.

— «Мета платформи — узгодити напрям руху та забезпечити максимальну синергію всіх зусиль. Інвестиції допоможуть Україні вийти сильнішою та стійкішою після спустошення, спричиненого путінськими солдатами», — наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Україна потребує близько $5 млрд на місяць додаткового фінансування. Наразі можна розраховувати на понад $11,5 млрд, сказав в інтервʼю Forbes представник України у Світовому банку Роман Качур.

За його словами, Світовий банк надав $1 млрд, очікується ще $2 млрд. Конгресс США проголосував за пакет, який містить $8,5 млрд прямої допомоги. Уряд Канади оголосив, що передасть $1 млрд у спеціальних правах запозичення (СПЗ). Єврокомісія заявила про макрофін. Наразі найбільшим донором траст-фонду є США — $1 млрд, наголосив Качур.

ЄС планує спільний випуск боргових зобовʼязань, а також використання заарештованих у межах санкцій активів російських олігархів для відновлення зруйнованої війною України, повідомив Bloomberg із посиланням на проєкт плану ЄС.

Ініціатива ЄС передбачає створення структури під назвою RebuildUkraine, куди направлятимуть усі ресурси на відновлення України. В її рамках ЄС розгляне і використання російських активів.

Читайте також на Newssky «Український проєкт пошуку домівки безпритульним тваринам запрацював у країнах ЄС» та дивіться на YouTube-каналі «Нудний Пенс» «Маріуполя більше немає. А люди є».


Поделиться статьей:

                               

Подписаться на новости:
В тему: