Україна звертається до групи в Тампа для допомоги у створенні нових сил спецоперацій

Сили спецоперацій в Україні були спустошені під час бойових дій в 2014 році проти проросійських бойовиків і так званих «зелених чоловічків» — замаскованих російських десантників в немарковану військову форму, дописує tampabay.com.

Віктор Муженко, генерал армії України та начальника генштабу, зустрічається із полковником армії США у відставці Ен Стю Брадіним, президентом і головним виконавчим директором Глобального фонду SOF в Тампі.

 

Тому, коли прийшов час, щоб відновитись і пристосуватися до сучасної війні, українські чиновники звернулися за допомогою до некомерційної організації Global SOF Foundation, пропагандистської групи сил спеціальних операцій, що базується в Тампі.

На сьогоднішній день фонд отримав кредит довіри для допомоги Україні у постановці правової опори з рекомендаціями щодо структурування сил спеціальних операцій, спілкуванні з іншими країнами і вивченні передового досвіду диверсійної війни.

«Роль Глобального фонду сил спецпризначення в цьому процесі важко переоцінити», сказав Олександр Данилюк, голова Українського центру оборонних реформ.

«Після російської агресії в 2014 році стало ясно, що сучасна війна більш нетрадиційна і, отже, вимагає нестандартних відповідей», сказав Данилюк, перебуваючи в той час головним радником міністра своєї країни оборони.

Коли росіяни та їх союзники напали, Україна мала чотири полки спецназу і спеціальний підрозділ розвідки сил оборони, сказав Данилюк. Він не сказав, наскільки великими вони були.

«На жаль, Україна була змушена використовувати їх в основному в якості елітної піхоти», сказав він, «що призвело до значних втрат серед особового складу цих підрозділів».

Данилюк лобіював свій уряд, щоб зробити те, що зробили Сполучені Штати після їх невдалої місії у 1980 році, по порятунку заручників з Ірану — створити об’єднану команду, яка синхронізує сили, щоб боротися за допомогою нетрадиційної тактики.

У Сполучених Штатах, сили спеціальних операцій командос було створено на Авіаційній базі ВПС Макділла в Тампі.

Данилюк знайшов підтримку з боку свого уряду, але це було однією справою — придумати ідею для командування спеціальних операцій України, а іншою — зробити її реальністю.

Ось де Глобальний фонд сил спецпризначення вписався у картину.

У жовтні минулого року, Стю Брадін виступив на міжнародній конференції в Прибалтиці, коли його попросили допомогти українцям. Відставний військовий полковник, Брадін служив головним помічником у Тампі, у колишнього лідера SOCOM (абревіатура американських сил спецоперацій командос) Вільяма МакРавена.

Після відходу на пенсію, він заснував Global SOF Foundation, чия робота включає в себе надання роз’яснювальної роботи та консультацій для сил спеціальних операцій у всьому світі і проведення конференцій в Тампі, які залучають провідних міжнародних лідерів командос.

Для Брадіна, проблеми сил спеціальних операцій України нагадали йому про Desert One — місію порятунку заручників, замовлену тодішнім президентом Джиммі Картером, що залишив вісім мертвих військовослужбовців США і обладнання в руках іранців.

«Вони були знищені», сказав Брадін, кажучи про українських спецназівців. «Ці хлопці боротимуться до останньої краплі крові. Це надзвичайно тверді і жорсткі націоналісти. Я ніколи не бачив більш мотивованої групи людей, що не бояться померти за свою країну».

SOCOM не має ніякого відношення до сил спеціальних операцій України. Але, використовуючи приклади з SOCOM і диверсійних операцій інших країн, Брадін рекомендував створити гнучкі, що швидко розгортаються сили, які могли б швидко реагувати через обмежену командну структуру.

Він також рекомендував, щоб українські сили працювати в напрямку сумісності з НАТО, оборонним союзом більше двох десятків в основному європейських країн. Україна не є його членом.

«Вам потрібно більш однорідну, більш чутливу ланку комунікацій», сказав Брадін. «Ви повинні рухатися швидко і хірургічним шляхом. Якщо ні, то не робіть цього. Ви просто будете знищені».

Брадін і Данилюк обінюються ідеями для нової команди по електронній пошті. Під керівництвом Брадіна і підтримки Ірини Фриз, ключового члена парламенту України, Данилюк повідомив, що його уряд санкціонував нову команду ССО в липні.

Брадін, який відвідав Україну у вересні, заявив, що прогрес там нагадує йомуперші дні SOCOM.

«Вони просто отримали свою базу в Києві», сказав він. «Це стара інженерна база. Покинута. Ми сміялися над цим. Це жахливе місце, але всі спецназівці починаються в таких подібних місцях».

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

UkrNET - поисково-информационный ресурс