Фізики змішують кванти і гравітацію, і знаходять час, але не таким, як ми його знаємо

Міжнародна група дослідників, очолювана Університетом Квінсленда, повідомляє, що вони виявили «новий вид квантового тимчасового порядку», повідомляє sciencedaily.

Fractal, Abstract, Background, Physics, Science

Фізик з UQ д-р Магдалена Зич сказала, що відкриття відбулося в результаті експерименту, який команда розробила для об’єднання елементів двох великих — але суперечливих — фізичних теорій, створених у минулому столітті.

«Ми прагнули з’ясувати: що відбувається, коли об’єкт, досить масивний, щоб впливати на перебіг часу, перебуває у квантовому стані?» прокоментувала доктор Зич.

Вона сказала, що теорія Ейнштейна описує, як присутність масивного об’єкта уповільнює час.

«Уявіть собі два космічних корабля, яких просять стріляти один в одного у певний час, ухиляючись від атаки іншого», — сказала вона.

«Якщо один з них вистрілить занадто рано, він знищить іншого».

«У теорії Ейнштейна могутній ворог міг використовувати принципи загальної теорії відносності, розміщуючи масивний об’єкт — такий як планета — ближче до одного корабля, щоб уповільнити перебіг часу».

«Через тимчасову затримку корабель, найдальший від масивного об’єкта, буде стріляти раніше, знищуючи іншого».

Друга теорія квантової механіки говорить, що будь-який об’єкт може знаходитися у стані «суперпозиції», продовжила доктор Зич.

«Це означає, що його можна знайти в різних станах — уявний кіт Шредінгера«, — сказала вона.

Доктор Зич додала, що, використовуючи теорію квантової механіки, якщо ворог переводить планету в стан «квантової суперпозиції», то час також має бути порушено.

«З’явився б новий спосіб розкриття порядку подій, при якому жодна з подій не було б першим або другим — але в справжньому квантовому стані бути і першим, і другим», — сказала вона.

Дослідник UQ доктор Фабіо Коста сказав, що, хоча «суперпозиція планет», як описано в статті — можливо, ніколи не здійсниться, технологія дозволила імітувати, як час працює у квантовому світі — без використання гравітації.

«Навіть якщо експеримент ніколи не пощастить зробити, дослідження актуально для майбутніх технологій», — сказав д-р Коста.

«У даний час ми працюємо над квантовими комп’ютерами, які, простіше кажучи, могли б ефективно стрибати у часі, щоб виконувати свої операції набагато ефективніше, ніж пристрої, що працюють у фіксованій послідовності у часі, як ми знаємо його у нашому «нормальному» світі» .

Технологічний інститут Стівенса і вчені Віденського університету були співавторами теореми Белла про тимчасовий порядок, опублікованій в журналі Nature Communications.

,
Комментарии для: “Фізики змішують кванти і гравітацію, і знаходять час, але не таким, як ми його знаємо

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

UkrNET - поисково-информационный ресурс