$100 мільярдів Путіна як викуп за Крим?

Путин торгует воздухом

Путин торгует воздухом

Медіями поповзли чутки, ніби Путін пропонує Києву «відступні» за Крим у розмірі $100 млрд у якихось вигаданих ним самим «боргах» — адже відомо, що ця людина живе у вигаданому паралельному світі. Попри засадничу неприйнятність цієї пропозиції, виникає питання, а звідки Москва взагалі взяти такі гроші, крім фантазійних «боргів»?

Поглянемо лише на події останнього тижня.

Колишній спонсор путінського режиму Сергій Пугачов подає позов проти російських державних структур на суму в $15 млрд. Звісно, і сам Пугачов не «білий і пухнастий», але точно знає, де і що лежить і вправно ховається від російських гангстерів у погонах. Але успіх «Юкосу» надихнув багатьох, як і перші серйозні арешти російської власності в країнах Європи та США.

У Румунії заарештовано власність Lukoil Europe Holdings Bvatrium Olanda". Розслідується справа про нанесення шкоди на суму в €2 млрд.

Під загрозою опинилися активи «МТС» та «Вимпелкому» в США, де розслідується відмивання хабарів від цих фірм, отриманих циновниками однієї центральноазіатської країни — поки що ціна питання дорівнює $300 млн.

«Газпром» розриває угоду з італійською фірмою Saipem щодо будівництва першої нитки морського газопроводу «Турецький потік», перспективи якого перетворилися на дуже сумнівні. Витрачено €1 млрд, а ще треба заплатити $300 млн неустойки.

Це не рахуючи провисання проектів «Росатому» щодо будівництва АЕС в Аккую (застигла кредитна лінія в $17 млрд) і загального провалу щодо турецького та південноєвропейського напряму (витрачено $5 млрд)

$212 млн розікрадено колишнім керівництвом «Государственного космического научно-производственного центра им. М.В. Хруничева» (ГКНПЦ «Хруничева»). Відтак на будівництві «Протонів» та «Ангари» помітно «заощаджували», звідси і серія аварій.

Виявилося, що в Северодвинську, а саме в ОАО "Центр судоремонта «Звездочка» на індійську субмарину «Синдуракшак» ставилося контрафактне обладнання. Розмір шкоди та судових позовів від Індії лише встановлюється.

Лише $400 млн (за нинішнім курсом рубля) розікрадено, як показує розслідування — на незавершенному будівництві космодрому «Східний». Загальний кошторис будівництва, розпочатого у 2007 році — біля $1 млрд.

Також, російські силові відомства почали — з політичних міркувань, а саме курсу на знищення потенційної опозиції у верхівці — громити такі корпорації як «Роснано» та «Хеліпорти Росії».

Нарешті, маємо позов «Ощадбанку» проти Росії на 15 млрд гривень — цікаво, за яким курсом? За нинішім, це $680 млн. Сума аналогічного позову «Приватбанку» не розкривається.

Отже, лише за цей тиждень Росія в особі держави та підконтрольних ій компаній зафіксовує прямі втрати в об'ємі $5 млрд 222 млн і додаткові перспективні втрати у розмірі в $35,6 млрд

Причому обрії російської економіки, на тлі ініційованого Кремлем військового конфлікту та ізоляції — сумні, виробництво нарощує темпи скорочення, а «розконсервація» Ірану та експортного потенціалу США не обіцяють колишній енергетичній наддержаві навіть мінімальної стабільності у найближчі роки.

Відтак, неплатоспроможний Володимир Путін з Москви може помістити свої пропозиції прямесенько у власне джерело того духовного газу, яким він уже 15 років отруюює Європу і весь світ.

Максим Михайленко

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

UkrNET - поисково-информационный ресурс